Njeriu i kritikuar për shpenzimin e mijëra dollarëve në kirurgjinë plastike për të parë si karakteri i Anime
Njeriu i kritikuar për shpenzimin e mijëra dollarëve në kirurgjinë plastike për të parë si karakteri i Anime

Gjithnjë e më shumë njerëz po kthehen në kirurgji plastike vetëm për të bërë atë që ata mendojnë se është e bukur. Njerëzit shpenzojnë mijëra vetëm për ta bërë lëkurën të duken më të qartë, trupat e tyre duken më të buta, dhe për disa, të duken si personi ose ‘karakteri’ që ata dëshirojnë të duken. Kirurgjia plastike është kudo. Është në dispozicion, dhe njerëzit janë tërhequr më shumë për të. Por sa do të shkonit për bukurinë?
21-vjeçari Amirul Rizwan Musa, nga qyteti i Kelantanit në Malajzi, thotë se të gjitha kirurgjia plastike që ai kishte kaluar ishte menduar të mbulonte shenjat e lëna nga pule në fytyrë, edhe pse ai pranon se dashuria e tij për anime ka ndikuar në pamje e re.
Ai tha: “Pasi kam kontraktuar bredh pule kur isha 16 vjeç, gjendja ime e lëkurës u përkeqësua dhe vetëvlerësimi im mori një rënie.

“Unë isha i fiksuar me karaktere anime dhe u ndjeva i turpëruar që unë shikoja ashtu siç bëra pra, kështu që vendosa të bëja kirurgji plastike për të rritur besimin tim”.
Ai donte që shoqëria më në fund ta pranonte përmes ndryshimit të mënyrës se si ai dukej. Për fat të keq për Amirul, jo shumë e mbështetën atë dhe shumë netizens e kritikuan atë për zgjedhjet e tij.
Me sa duket, Musa ishte në gjendje të financonte operacionet pas fitimit të një konkursi të bukurisë online. Disa burime pohojnë se ai ka shpenzuar deri tani rreth RM200,000 (46,500 dollarë) për kirurgji plastike, por ai ende nuk ka konfirmuar koston.Amirul shtoi: “Kam fituar konkurrencën online të Ulzzang Asia në 2012 dhe vendosa të bëj kirurgji plastike pas Unë u ofrua për t’u bërë një model pas fitores. ”

LEAVE A REPLY